Wereldkampioenschap handbal vrouwen 1995
Wereldkampioenschap handbal vrouwen 1995 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Toernooi-informatie | |||||||
Gastlanden | Oostenrijk, Hongarije | ||||||
Organisator | IHF | ||||||
Editie | 12 | ||||||
Datum | 5 - 17 december 1995 | ||||||
Teams | 20 (van 5 confederaties) | ||||||
Hallen | 7 (in 7 gaststeden) | ||||||
Eindrangschikking | |||||||
Winnaar | Zuid-Korea (1e titel) | ||||||
Tweede plaats | Hongarije | ||||||
Derde plaats | Denemarken | ||||||
Vierde plaats | Noorwegen | ||||||
Toernooistatistieken | |||||||
Wedstrijden | 72 | ||||||
Doelpunten | 3.299 (45,82 per wedstrijd) | ||||||
Toeschouwers | 65.750 (913 per wedstrijd) | ||||||
Topscorer(s) | Natalja Derepasko (61 goals) | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
Het 12de wereldkampioenschap handbal voor vrouwen vond plaats van 5 tot 17 december 1995 in Oostenrijk en Hongarije. Twintig landenteams namen deel aan de strijd om de wereldtitel. De nummers één tot en met vier plaatsten zich rechtstreeks voor de Olympische Spelen 1996 in Atlanta, Verenigde Staten. Voor het eerst in de geschiedenis werd het toernooi gewonnen door een niet-Europees land. Die eer viel Zuid-Korea te beurt.
Gekwalificeerde landen
Competitie | Data | Aantal plaatsen | Gekwalificeerd |
---|---|---|---|
Gastlanden | 2 | Oostenrijk Hongarije | |
Europees kampioenschap 1994 | 17-25 september 1994 | 10 | Denemarken Duitsland Noorwegen Kroatië Rusland Zweden Tsjechië Roemenië Oekraïne Slowakije |
Afrikaans kampioenschap 1994 | 5-17 november 1994 | 2 | Angola Ivoorkust |
Aziatisch kampioenschap 1995 | 6-8 mei 1995 | 3 | Zuid-Korea China Japan |
Amerika | 3 | Brazilië Canada Verenigde Staten |
Voorronde
Groep A
Land | Wed | W | G | V | DV | DT | DS | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Oostenrijk | 4 | 4 | 0 | 0 | 109 | 74 | +35 | 8 |
Noorwegen | 4 | 3 | 0 | 1 | 107 | 64 | +43 | 6 |
Zweden | 4 | 2 | 0 | 2 | 90 | 79 | +11 | 4 |
Japan | 4 | 0 | 1 | 3 | 66 | 103 | –37 | 1 |
Ivoorkust | 4 | 0 | 1 | 3 | 53 | 105 | –52 | 1 |
Noorwegen | 26 – 18 | Japan |
Oostenrijk | 29 – 13 | Ivoorkust |
Japan | 14 – 27 | Zweden |
Ivoorkust | 7 – 32 | Noorwegen |
Zweden | 22 – 24 | Oostenrijk |
Japan | 18 – 18 | Ivoorkust |
Noorwegen | 23 – 24 | Oostenrijk |
Zweden | 15 – 26 | Noorwegen |
Ivoorkust | 15 – 26 | Zweden |
Oostenrijk | 32 – 16 | Japan |
Groep B
Land | Wed | W | G | V | DV | DT | DS | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Roemenië | 4 | 4 | 0 | 0 | 124 | 81 | +43 | 8 |
Denemarken | 4 | 3 | 0 | 1 | 116 | 78 | +38 | 6 |
Slowakije | 4 | 1 | 1 | 2 | 92 | 95 | –3 | 3 |
Tsjechië | 4 | 1 | 1 | 2 | 83 | 86 | –3 | 3 |
Canada | 4 | 0 | 0 | 4 | 61 | 136 | –75 | 0 |
Roemenië | 27 – 22 | Slowakije |
Denemarken | 37 – 18 | Canada |
Canada | 11 – 27 | Tsjechië |
Slowakije | 17 – 26 | Denemarken |
Tsjechië | 18 – 25 | Roemenië |
Canada | 18 – 29 | Slowakije |
Denemarken | 27 – 29 | Roemenië |
Tsjechië | 14 – 26 | Denemarken |
Roemenië | 43 – 14 | Canada |
Slowakije | 24 – 24 | Tsjechië |
Groep C
Land | Wed | W | G | V | DV | DT | DS | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zuid-Korea | 4 | 4 | 0 | 0 | 114 | 78 | +36 | 8 |
Rusland | 4 | 2 | 1 | 1 | 95 | 74 | +21 | 5 |
Duitsland | 4 | 2 | 1 | 1 | 97 | 84 | +13 | 5 |
China | 4 | 1 | 0 | 3 | 90 | 112 | –22 | 2 |
Angola | 4 | 0 | 0 | 4 | 76 | 124 | –48 | 0 |
Duitsland | 30 – 19 | Angola |
Rusland | 20 – 24 | Zuid-Korea |
Angola | 17 – 26 | Rusland |
China | 23 – 29 | Duitsland |
Zuid-Korea | 32 – 18 | China |
Zuid-Korea | 34 – 20 | Angola |
Duitsland | 18 – 18 | Rusland |
China | 34 – 20 | Angola |
Rusland | 31 – 15 | China |
Duitsland | 20 – 24 | Zuid-Korea |
Groep D
Land | Wed | W | G | V | DV | DT | DS | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Hongarije | 4 | 4 | 0 | 0 | 110 | 69 | +41 | 8 |
Kroatië | 4 | 3 | 0 | 1 | 78 | 61 | +17 | 6 |
Oekraïne | 4 | 2 | 0 | 2 | 93 | 80 | +13 | 4 |
Verenigde Staten | 4 | 1 | 0 | 3 | 72 | 97 | –25 | 2 |
Brazilië | 4 | 0 | 0 | 4 | 63 | 109 | –46 | 0 |
Kroatië | 21 – 15 | Verenigde Staten |
Hongarije | 30 – 23 | Oekraïne |
Oekraïne | 16 – 17 | Kroatië |
Brazilië | 14 – 33 | Hongarije |
Verenigde Staten | 24 – 19 | Brazilië |
Verenigde Staten | 16 – 27 | Oekraïne |
Hongarije | 17 – 15 | Kroatië |
Brazilië | 17 – 27 | Oekraïne |
Kroatië | 25 – 13 | Brazilië |
Hongarije | 30 – 17 | Verenigde Staten |
Knock-outfase
Achtste finale 12 december | Kwartfinale 14 december | Halve finale 15 december | Finale 17 december | |||||||||||
Oostenrijk | 21 | |||||||||||||
Tsjechië | 16 | |||||||||||||
Oostenrijk | 23 | |||||||||||||
Denemarken | 24 | |||||||||||||
Zweden | 20 | |||||||||||||
Denemarken | 25 | |||||||||||||
Denemarken | 31 | |||||||||||||
Zuid-Korea | 33 | |||||||||||||
Zuid-Korea | 27 | |||||||||||||
Angola | 14 | |||||||||||||
Zuid-Korea | 20 | |||||||||||||
Duitsland | 15 | |||||||||||||
Duitsland | 28 | |||||||||||||
Kroatië | 24 | |||||||||||||
Zuid-Korea | 25 | |||||||||||||
Hongarije | 20 | |||||||||||||
Slowakije | 21 | |||||||||||||
Noorwegen | 32 | |||||||||||||
Noorwegen | 21 | |||||||||||||
Roemenië | 19 | |||||||||||||
Roemenië | 33 | |||||||||||||
Japan | 17 | |||||||||||||
Noorwegen | 21 | |||||||||||||
Hongarije | 22 | Derde plaats | ||||||||||||
Oekraïne | 20 | |||||||||||||
Rusland | 23 | |||||||||||||
Rusland | 18 | Denemarken | 25 | |||||||||||
Hongarije | 23 | Noorwegen | 24 | |||||||||||
Hongarije | 21 | |||||||||||||
China | 20 | |||||||||||||
Plaatsingswedstrijden
11 december 17:00 | China | 30–16 | Brazilië | Győr |
(14–7) | ||||
11 december 18:00 | Canada | 22–31 | Japan | Krems an der Donau |
(9–15) | ||||
11 december 19:00 | Angola | 24–23 | Verenigde Staten | Győr |
(8–12) | ||||
11 december 20:00 | Tsjechië | 24–14 | Ivoorkust | Krems an der Donau |
(11–9) | ||||
Achtste finales
12 december 17:00 | Hongarije | 21–20 | China | Boedapest |
(13–8) | ||||
12 december 17:30 | Noorwegen | 32–21 | Slowakije | Wiener Neustadt |
(18–11) | ||||
12 december 17:30 | Japan | 17–33 | Roemenië | Krems an der Donau |
(12–15) | ||||
12 december 18:00 | Zuid-Korea | 27–14 | Angola | Győr |
(15–6) | ||||
12 december 19:00 | Duitsland | 28–24 | Kroatië | Boedapest |
(11–11) | ||||
12 december 19:30 | Oostenrijk | 21–16 | Tsjechië | Wiener Neustadt |
(12–5) | ||||
12 december 19:30 | Zweden | 20–25 | Denemarken | Krems an der Donau Toeschouwers: 1.400 |
(12–10) | Anette Hoffmann (6) Anja Andersen (6) | |||
12 december 20:00 | Rusland | 23–20 | Oekraïne | Győr |
(10–7) | ||||
9de/16de plaats
14 december 18:00 | Zweden | 20–18 | Tsjechië | Wenen |
(11–10) | ||||
14 december 18:00 | Kroatië | 24–23 | Angola | Győr |
(12–12) | ||||
14 december 20:00 | Slowakije | 23–21 | Japan | Wenen |
(13–12) | ||||
14 december 20:00 | Oekraïne | 31–30 | China | Győr |
(16–15) | ||||
Kwartfinales
14 december 17:00 | Zuid-Korea | 20–15 | Duitsland | Boedapest |
(9–10) | ||||
14 december 18:00 | Noorwegen | 21–19 | Roemenië | Wiener Neustadt |
(10–12) | ||||
14 december 19:00 | Rusland | 18–23 | Hongarije | Boedapest |
(10–11) | ||||
14 december 20:00 | Oostenrijk | 23–24 (n.V.) | Denemarken | Wiener Neustadt Toeschouwers: 4.000 |
(11–10) | Camilla Andersen (5) Janne Kolding (5) | |||
Regulier: 19–19 Verlenging(en): 23–24 |
9de/12de plaats
15 december 16:00 | Kroatië | 30–28 (n.V.) | Slowakije | Wiener Neustadt |
(12–12) | ||||
Regulier: 23–23 Verlenging(en): 30–28 |
15 december 18:00 | Zweden | 19–24 | Oekraïne | Győr |
(5–16) | ||||
5de/8ste plaats
15 december 16:45 | Rusland | 29–28 (n.V.) | Roemenië | Boedapest |
(12–13) | ||||
Regulier: 25–25 Verlenging(en): 29–28 |
15 december 18:00 | Oostenrijk | 16–20 | Duitsland | Wiener Neustadt |
(10–9) | ||||
Halve finales
15 december 18:45 | Hongarije | 22–21 | Noorwegen | Boedapest |
(13–11) | ||||
15 december 20:00 | Denemarken | 31–33 | Zuid-Korea | Wiener Neustadt Toeschouwers: 3.500 |
Anja Andersen (11) | (14–19) | |||
11de/12de plaats
16 december 14:00 | Zweden | 26–20 | Slowakije | Győr |
(12–11) | ||||
9de/10e plaats
16 december 16:00 | Kroatië | 32–35 (n.2V.) | Oekraïne | Győr |
(12–13) | ||||
Regulier: 26–26 Verlenging(en): 30–30, 32–35 |
7de/8ste plaats
17 december 11:00 | Oostenrijk | 27–28 | Roemenië | Wiener Neustadt |
(13–13) | ||||
5de/6de plaats
17 december 13:00 | Rusland | 22–26 | Duitsland | Wiener Neustadt |
(10–14) | ||||
Troostfinale
16 december 20:00 | Noorwegen | 24–25 | Denemarken | Győr Toeschouwers: 3.000 |
(12–11) | Anja Andersen (9) | |||
Finale
17 december 15:00 | Zuid-Korea | 25–20 | Hongarije | Wiener Neustadt Scheidsrechters: Gallego, Lamas (ESP) |
(9–11) | ||||
Eindrangschikking
Rang | Team |
---|---|
1 | Zuid-Korea |
2 | Hongarije |
3 | Denemarken |
4 | Noorwegen |
5 | Duitsland |
6 | Rusland |
7 | Roemenië |
8 | Oostenrijk |
9 | Oekraïne |
10 | Kroatië |
11 | Zweden |
12 | Slowakije |
13 | Angola |
China | |
Japan | |
Tsjechië | |
17 | Brazilië |
Canada | |
Ivoorkust | |
Verenigde Staten |
1995 Wereldkampioen vrouwen
Selectie: Cho Soon-ja, Gu Aeh-kycong, Han Sun-hee, Hong Jeong-ho, Kim Eun-kyoung, Kim Eun-mi, Kim Mi-sim, Kim Rang, Kim Jeong-mi, Lee Sang-eun, Lim O-kyeong, Moon Hyang-ja, Oh Seong-ok, Oh Yong-ran, Pack Chong-sook en Park Jeong-lim. |
Zie ook
Bronnen, noten en/of referenties
|