Paardensport op de Olympische Zomerspelen 1968
Paardensport is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1968 in Mexico-Stad. De dressuurwedstrijd en het springconcours werden gehouden in Campo Marte, een militair sportveld in de gemeente Miguel Hidalgo in Mexico-Stad. Het evenement eventing werd gehouden in de golfclub Avándaro, in de gemeente Valle de Bravo.
dressuur
individueel
rang | sporter | paard | land | score |
---|---|---|---|---|
1 | Ivan Kizimov | Ichor | URS | 1572 |
2 | Josef Neckermann | Mariano | FRG | 1546 |
3 | Reiner Klimke | Dux | FRG | 1537 |
4 | Ivan Kalita | Absent | URS | 1519 |
5 | Horst Köhler | Neuschnee | GDR | 1475 |
6 | Jelena Petoesjkova | Pepel | URS | 1471 |
7 | Gustav Fischer | Wald | SUI | 1465 |
8 | Liselott Linsenhoff | Piaff | FRG | 855 |
team
rang | sporter | paard | land | score | totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Josef Neckermann Reiner Klimke Liselott Linsenhoff | Mariano Dux Piaff | FRG | 948 896 855 | 2699 |
2 | Ivan Kizimov Ivan Kalita Jelena Petoesjkova | Ichor Absent Pepel | URS | 908 879 870 | 2657 |
3 | Gustav Fischer Henri Chammartin Marianne Gossweiler | Wald Wolfdietrich Stephan | SUI | 866 845 836 | 2547 |
4 | Horst Köhler Gerhard Brockmüller Wolfgang Müller | Neuschnee Tristan Marios | GDR | 875 789 693 | 2357 |
5 | Domini Lawrence Hilda Johnstone Johanna Hall | San Fernando El Guapo Conversano Caprice | GBR | 793 777 762 | 2332 |
6 | Guillermo Squella Antonio Piraino Patricio Escudero | Colchaguino Ciclón Prete | CHI | 693 672 650 | 2015 |
7 | Inez Fischer-Credo Christilot Hanson Zoltan Sztehlo | Marius Bonheur Virtuose | CAN | 732 677 603 | 2012 |
8 | Kyra Downton Edith Master Donnan Plumb | Cadet Helios Attache | USA | 657 646 616 | 1919 |
eventing
individueel
rang | sporter | paard | land | score |
---|---|---|---|---|
1 | Jean-Jacques Guyon | Pitou | FRA | -38.86 |
2 | Derek Allhusen | Lochinvar | GBR | -41.61 |
3 | Michael Page | Foster | USA | -52.31 |
4 | Richard Meade | Cornishman V | GBR | -64.46 |
5 | Reuben Jones | The Poacher | GBR | -69.86 |
6 | James Wofford | Kilkenny | USA | -74.06 |
7 | Juliet Jobling-Purser | Jenny | IRL | -79.11 |
8 | Wayne Roycroft | Zhivago | AUS | -95.05 |
team
rang | sporter | paard | land | score | totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Derek Allhusen Richard Meade Reuben Jones Jane Bullen | Lochinvar Cornishman V The Poacher Our Nobby | GBR | -41.61 -64.46 -69.86 -164.01 | -175.93 |
2 | Michael Page James Wofford Michael Plumb Kevin Freeman | Foster Kilkenny Plain Sailing Chalan | USA | -52.31 -74.06 -119.50 DNF | -245.87 |
3 | Wayne Roycroft Brien Cobcrott Bill Roycroft James Scanlon | Zhivago Depeche Warrathoola The Furtive | AUS | -95.05 -108.76 -127.55 -162.21 | -331.36 |
4 | Jean-Jacques Guyon Andre Le Goupil Jean Sarrazin Jean-Louis Martin | Pitou Olivette Joburg Quel Feu | FRA | -38.86 -107.26 -359.71 DNF | -505.83 |
5 | Horst Karsten Jochen Mehrdorf Klaus Wagner Ludwig Gössing | Adagio Lapislazuli Abdulla Arved | FRG | -102.96 -199.41 -215.85 DNF | -518.22 |
6 | Ernesto Del Castillo Ramón Mejía Evaristo Avalos Eduardo Higareda | Codicioso Centinela Ludmilla II Samuray Azteca | MEX | -170.60 -182.90 -278.06 DNF | -631.56 |
7 | Karl-Heinz Fuhrmann Uwe Plank Helmut Hartmann Ulrich Vite | Saturn Kranich Ingwer Hubertus | GDR | -218.25 -231.01 -241.46 DNF | -690.72 |
8 | Robin Hahn Norman Elder Barry Sonshine Allan Ehrlick | Taffy Questionnaire Durlas Eile The Nomad | CAN | -95.41 -332.46 -359.81 -400.60 | -787.68 |
springconcours
individueel
rang | sporter | paard | land | score |
---|---|---|---|---|
1 | William Steinkraus | Snowbound | USA | 4.00 |
2 | Marion Coakes | Stroller | GBR | 8.00 |
3 | David Broome | Mr. Softee | GBR | 12.00 |
4 | Frank Chapot | San Lucas | USA | 12.00 |
5 | Hans Günter Winkler | Enigk | FRG | 12.00 |
6 | Jim Elder | The Immigrant | CAN | 12.00 |
7 | Monica Bachmann | Erbach | SUI | 16.00 |
Piero D'Inzeo | Fidux | ITA | 16.00 | |
Argentino Molinuevo | Don Gustavo | ARG | 16.00 | |
Alwin Schockemöhle | Donal Rex | FRG | 16.00 |
team
rang | sporter | paard | land | score | totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Jim Elder James Day Thomas Gayford | The Immigrant Canadian Club Big Dee | CAN | 27.25 36.00 39.50 | 102.75 |
2 | Janou Lefèbvre Marcel Rozier Pierre Jonquères d'Oriola | Rocket Quo vadis Nagir | FRA | 29.75 33.50 47.25 | 110.50 |
3 | Alwin Schockemöhle Hans Günter Winkler Hermann Schridde | Donal Rex Enigk Dozent II | FRG | 18.75 28.25 70.25 | 117.25 |
4 | Frank Chapot Kathryn Kusner Mary Chapot | San Lucas Untouchable White Lightning | USA | 25.00 44.50 48.00 | 117.50 |
5 | Raimondo D'Inzeo Piero D'Inzeo Graziano Mancinelli | Bellevue Fidux Doneraile | ITA | 24.25 47.50 57.50 | 129.25 |
6 | Paul Weier Monica Bachmann Arthur Blickenstorfer | Satan Erbach Marianka | SUI | 36.75 49.50 50.50 | 136.75 |
7 | Nelson Pessoa Lucía Faria José Reynoso | Pass-Op Rush du Camp Cantal | BRA | 38.75 44.75 54.50 | 138.00 |
8 | David Broome Harvey Smith Marion Coakes | Mr. Softee Madison Time Stroller | GBR | 20.00 45.00 94.50 | 159.50 |
Medaillespiegel
rang | land | 1 goud | 2 zilver | 3 brons | totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Groot-Brittannië | 1 | 2 | 1 | 4 |
2 | Bondsrepubliek Duitsland | 1 | 1 | 2 | 4 |
3 | Verenigde Staten | 1 | 1 | 1 | 3 |
4 | Frankrijk | 1 | 1 | 0 | 2 |
Sovjet-Unie | 1 | 1 | 0 | 2 | |
6 | Canada | 1 | 0 | 0 | 1 |
7 | Australië | 0 | 0 | 1 | 1 |
Zwitserland | 0 | 0 | 1 | 1 | |
totaal | 6 | 6 | 6 | 18 |